ghaleh
15 بهمن 1401 - 15:44

برگزاری جشن ازدواج فرزندان نیروهای مسلح در کردستان

سنندج- همزمان با میلاد با سعادت امیر المومنین علی (ع) مراسم ازدواج ۱۰ زوج از فرزندان نیروهای مسلح کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ظهر امروز در این مراسم اظهار کرد: امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه (س) الگوی جوانان ایرانی برای زندگی متعالی بوده و باید در تمام عرصه‌های زندگی از سیره این بزرگواران تأسی بجوییم.

وی افزود: امیر المومنین علی (ع) کسی بود که در حال نماز به سائل زکات داد و همراه خانواده اش افطارشان را به فقرا می‌دادند، شب‌ها به فقرا کمک می‌کرد و روز در کنار بزرگان بود.

سردار حسینی اظهار کرد: تأسی از سیره حضرت امیرالمومنین علی (ع) موجب عزت و تعالی دنیا و آخرت ما مسلمانان است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود از زوجین جوان و خانواده‌های آنان خواست که مبانی هویت بخش اسلامی را همواره در کانون خانواده‌هایشان زنده نگه داشته و نسل آینده ساز جامعه را نیز با این مفاهیم متعالی آشنا کنند.

سردار حسینی همچنین بر حضور پرشور خانواده نیروهای مسلح در جشن‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی کردستان نیز در این مراسم به تشریح آئین همسرداری از نگاه اسلام پرداخت و گفت: وفاداری و متعهد بودن، درک متقابل زوجین، گفت و گو و حل مسائل خانواده بدون دخالت دادن دیگران از جمله مواردی است که زوجین باید مدنظر قرار دهند.

عبدی مسئول تأمین اجتماعی نیروهای مسلح کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی (ع) شاهد مراسم ازدواج آسان برای ۱۰ زوج از فرزندان نیروهای مسلح استان هستیم.

وی افزود: این مراسم برای اولین بار در کشور انجام شده و در ایام مختلف سال‌های آتی نیز تداوم خواهد داشت.

عبدی خاطرنشان کرد: برای این ۱۰ زوج که از فرزندان نیروهای سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش و مرزبانی هستند هر کدام حواله یک میلیاردی جهیزیه در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018600