ghaleh
13 بهمن 1401 - 14:26

خاندان پهلوی ‌اموال مردم ایران را چپاول می‌کردند/ رسانه‌ها ‌‌ظلم این پدر و پسر را افشا کنند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ضرورت بیان ظلم خاندان پهلوی در کشور گفت: این ظلم‌ها و جنایات باید بیان شود تا نسل معاصر متوجه خدمات جمهوری اسلامی شود چراکه دشمن به‌دنبال تطهیر جنایات خاندان پهلوی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آیین واگذاری اسناد املاک غصب‌شده توسط خاندان پهلوی به مردم در سال 1401، خاندان پهلوی در ایران را همچون حکومت قارون دانست که اموال مردم را چپاول می‌کردند، اظهار داشت: بعد از اسلام، سلسله شاهان در ایران بودند اما هیچ حکومتی مانند حکومت پهلوی به ایرانیان ظلم نکرد‌.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه پهلوی‌ها، مردم ایران را تحقیر کردند، تصریح کرد: ظلم این پدر و پسر پهلوی علیه مردم کشور بسیار بوده تا جایی‌که سال‌ها باید تلاش شود تا خرابی‌ها و ویرانگری‌های به جای مانده از آن دوران اصلاح شود.

وی با اشاره به تصرف بخش عظیمی از اراضی مردم توسط پهلوی‌ها گفت: این شاهان، کشور را وابسته به غرب کرده بودند و فحشا و منکرات را در جامعه گسترش داده بودند و امروز هم جبهه عبری، عربی و غربی در تلاش است تا ناپاکی را از این خاندان بزداید زیرا می‌دانند آگاهی ملت نسبت به ظلم پهلوی می‌تواند مردم را بیشتر متوجه خدمات انقلاب اسلامی کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان از رسانه‌ها خواست که در راستای بیان ظلم خاندان پهلوی در کشور از هیچ تلاشی فروگذار نکنند افزود: این ظلم‌ها و جنایات باید بیان شود تا نسل معاصر متوجه خدمات جمهوری اسلامی شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته مبنی بر بازگشت املاک غصب شده دوران پهلوی به مردم و مالکان اصلی گفت: رهبری تاکید داشتند که این املاک به صورت رایگان به مردم و مالکان اصلی بازگردانده شود.

امام جمعه رشت تاکید کرد: دشمنان امروز با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای خود سعی در تطهیر جنایات خاندان ظالم پهلوی دارند.

استاندار گیلان نیز در این مراسم با اشاره به تصرف اموال مردم توسط رژیم طاغوت اظهار داشت: گفتمان عدالت و توجه به محرومان همواره در بیانات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تاکید بوده و در همین راستا املاکی که توسط خاندان پهلوی غصب شده در سال‌های گذشته با دستور رهبری در اختیار مردم قرار گرفت.

اسدالله عباسی با بیان اینکه بالغ بر 9 هزار و 200 فقره سند در گیلان تاکنون به مردم واگذار شده است، تصریح کرد: امام(ره) به ما درس خودباوری، شرف و آبرو دادند و گفتمان استقلال را در کشور پایه‌گذاری کردند و ما نیز وظیفه داریم راه امام(ره) ادامه داده و در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی گام برداریم.

وی با اشاره به تقویت فعالیت‌های اقتصادی در بنادر استان گیلان و صادرات محصولات کشاورزی گفت: امام(ره)، استکبارستیزی و شناخت دشمن را به ما آموختند و ما نیز بایستی در راستای مقابله با توطئه‌های دشمن حرکت کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر تقویت گفتمان مردمی بودن و محرومیت‌زدایی در راستای پیروی از منویات رهبری تصریح کرد: در این مسیر به کمک بنیاد مستضعفان و سایر نهادها نیاز داریم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: املش و شفت به عنوان شهرستان‌های هدف برای محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال قرار گرفت البته به سایر نقاط و شهرستان‌ها هم توجه خواهیم داشت.

عباسی با اشاره به پایه‌گذاری گفتمان گفتمان استقلال در کشور توسط امام(ره) گفت: علارغم همه توطئه‌های دشمن در ابتدای انقلاب تا امروز اما شاهد سرخوردگی، ناامیدی و شکست دشمنان هستیم در حالی‌که درخت تنومند انقلاب اسلامی قوی‌تر شده است.

انتهای پیام/612/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015024