ghaleh
04 دی 1401 - 11:23

فتنه اخیر ضرورت همسو شدن با خون شهدا را به ما ثابت کرد

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به درس فتنه های اخیر گفت: این فتنه ها سره را از ناسره جدا کرد و دریافته ایم که راهی جزء ماندگاری و همسو شدن با خون شهدا نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح یکشنبه در دیدار با مدیران حراست دستگاه‌های اجرایی گیلان در گلزار شهدای رشت اظهار کرد: پیشرفت‌های انقلاب اسلامی برگرفته از تبعیت از حکومت اسلامی دوران پیامبر (ص) است و عقب ماندگی‌های انقلاب از اهداف نیز به دلیل فاصله گرفتن از حکومت اسلامی پیامبر (ص) است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه هر اقدامی بدون در نظر گرفتن رضایت خداوند، ابتر و بی نتیجه است، افزود: انسان باید در مسیر رسیدن به اهداف الهی خود را حفظ کند و ریزش نکند زیرا در مسیر ماندن مهمتر از رفتن در آن است.

وی با بیان اینکه انسان مؤمن یک مبارزه ممتد در دنیا دارد و تا زمان مرگ نیز این مبارزه ادامه دارد، تصریح کرد: انسان تا زمانی که زنده است باید سختی‌ها را تحمل کند و بداند که در صورت اشتباه در توبه الهی به روی او باز است و باید خود را در مسیر الهی حفظ کرده و از خداوند بخواهد که این مسیر را برایش هموار کند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه شهدا از ما می‌خواهند مسیر انقلاب را رها نکنیم، ادامه داد: امروزه تحلیل و صحبت‌های مختلفی پیرامون وقایع وجود دارد که هر کسی حتی مؤمن نماز شب خوان را از مسیر الهی جدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به درس فتنه‌های اخیر گفت: این فتنه‌ها و حوادث به ما نشان داد که چه کار باید کنیم و دریافتیم که باید از رهبری در هر امری اطاعت کنیم.

وی افزود: این فتنه‌ها سره را از ناسره جدا کرد و فهمیدیم که دشمن از چه ابزاری برای انحراف نسل‌ها استفاده می‌کند و عمق کینه دشمنان به مسلمانان را نشان داد و دریافتیم که راهی جز ماندگاری و همسو شدن با خون شهدا نداریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 932117