ghaleh
24 اسفند 1401 - 13:40

استقرار راهنمایان گردشگری در اماکن تاریخی کردستان

سنندج- سرپرست میراث‌دفرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: راهنمایان گردشگری کردستان از اول فروردین‌ به راهنمایی گردشگران در اماکن و بناهای تاریخی و گردشگری استان می پردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، منصور مهرزاد اظهار کرد: استان کردستان دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی است که باید این قابلیت‌ها به شکل مناسبی به گردشگران معرفی شود.

وی افزود: در این راستا و با هدف آمادگی و ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی، یک دوره آموزشی با حضور راهنمایان به‌منظور بازآموزی و تشریح وظایف آن‌ها در سنندج برگزار شد.

مهرزاد عنوان کرد: در این دوره آموزشی مباحثی نظیر معرفی جاذبه‌های تاریخی استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفر، آشنایی راهنمایان گردشگری با مراکز خدماتی و بهداشتی ضروری مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه، این راهنمایان به‌صورت ویژه در شهرهای گردشگر پذیر استان فعالیت خواهند داشت، ادامه داد: مسجدجامع سنندج، عمارت خسروآباد، عمارت مشیر دیوان، موزه باستان‌شناسی سنندج و موزه مردم‌شناسی خانه کُرد از جمله اماکن تاریخی هستند که راهنمایان گردشگری به‌صورت شیفتی در این بناها مستقر می‌شوند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: حضور راهنمایان در محل بناهای تاریخی و موزه‌ها این امکان را به گردشگران و مسافران نوروزی می‌دهد که اطلاعات بیشتری در خصوص آثار تاریخی و دیگر اماکن دیدنی و جاذبه‌های گردشگری استان کسب کنند.

وی یادآور شد: امیدواریم با اجرای برنامه‌های فرهنگی و تفریحی متعدد بتوانیم در مناطق مختلف استان، نوروزی متفاوت برای مهمانان و گردشگران خلق کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094617