ghaleh
13 بهمن 1401 - 23:19

نشست خبری فیلم «یادگار جنوب»/ دوماری: همواره به دنبال راضی کردن مخاطب هستیم

نشست خبری فیلم «یادگار جنوب»، سومین فیلم از دومین روز جشنواره فیلم فجر با حضور تهیه‌کننده و کارگردانان این فیلم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست رسانه‌ای آخرین اکران روز دوم جشنواره فیلم فجر، برای فیلم سینمایی یادگار جنوب شامگاه پنجشنبه 13 بهمن ماه با حضور عوامل این فیلم (حسین دوماری کارگردان، پدرام پورامیری کارگردان، مجتبی رشوند تهیه کننده) در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

رشوند تهیه‌کننده در ابتدا بیان کرد: ابراز همدردی میکنم با مردم خوی و امیدوارم آلام ناشی از زلزله سریعتر بگذرد. از تیم خوبمان ممنونم همه عواملی که در ساخت این فیلم سخت کمک کردند و همچنین از دست اندرکاران جشنواره. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید.

حسین دوماری در ادامه افزود : ممنون که تا این لحظه ماندید و فیلم ما را دیدید. جمعیت امروز را که می‌بینیم دلمان برای کسانی که نیستند تنگ می‌شود هرچه گستره مخاطبان بیشتر باشد جذابیت برای ما فیلمساز جذاب تر است.

پورامیری گفت: ممنون که فیلم ما را دیدید و امیدوارم آن را دوست داشته باشید. 

حسین دوماری در ادامه افزود:  از مزایای فیلمسازی مشترک جواب دادن ما به جای هم است. یکی از ملاک‌های من و آقای پورامیری تلاش همواره برای جذب مخاطب است چرا که سینما بی مخاطب لنگ می‌زند. اما تجربه ما در این فیلم این بود که در عین جذب مخاطب ساختن فیلمی متفاوت در سینمای ایران بود که امیدواریم موفق بوده باشیم. 

پدرام پورامیری درباره فیلمنامه اثر افزود: نگارش فیلمنامه اثر سال‌های زیادی طول کشید. 

حسین دوماری هم درادامه درباره نوع نگارش فیلمنامه بیان کرد : روایت غیر خطی فیلم مهم بود که از مضمون به ساختار برسیم یعنی همخوانی فرم‌ و محتوا.

مجتبی رشوند درباره نحوه همکاری با پدرام پورامیری و حسین دوماری بیان کرد : با توجه به رزومه دو کارگردان یقین داشتم کار خوب میشود.  در اجرا ترس هایی از جهت جذب مخاطب داشتیم که هرچه جلو رفتیم این ترس ها از بین رفت.

پدرام پورامیری درباره بازیگران یادگار جنوب گفت: وحید رهبانی از ابتدا گزینه جدی ما بود چون شناخت خوبی از یک دیگر داشتیم و میدانستیم کار سختی در پیش داریم. 

وی افزود: در مورد صابر ابر مطمئن بودیم اما نقش باید در ذهن مخاطب بماند و بعد از فیلم از ذهنش نرود به همین دلیل از خانم جعفری خواستیم که صابر شناخته نشود.

حسین دوماری در ادامه افزود: تلاش کردیم هیچ چیزی در فیلم اتفاقی رخ ندهد و همه عوامل بهترین خود بودند. هیچ چیزی در این فیلم بدون فکر نبود. سه ماه پیش تولید داشتیم. بارها فکر کردیم چطور روایت کنیم که حتی بار دوم هم برای ببننده جذاب باشد.

صابر ابر یک بار به خاطر گریم سنگین سر صحنه فیلم بیهوش شد.

ریتم قصه ما ابتدا شاید کند باشد اما عکس العمل مخاطب و تکان نخوردن از سرجایش نشان می‌دهد که خروجی خوب بوده است.

این قصه اگر اعتماد تهیه کننده و گروه سرمایه گذاران را نداشت قطعا ساخته نمیشد از عوامل تولید و تهیه کننده کارمان ممنونم.

پور امیری درباره فاصله گرفتن از فضای فیلم قبلی خود افزود، به دنبال تغییر هستیم.

خواستیم فضایی مدرن و نه لاکچری را طراحی کنیم.

مجتبی رشوند درباره بودجه فیلم تصریح کرد : این فیلم صددرصد مستقل ساخته شده و شاید تنها فیلم مستقل مالی امسال است که با سرمایه سرمایه گذار ساخته شده و هم در پول و هم تفکر مستقل است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015990